Jak uzyskać kredyt dla zadłużonych firm?

Jak uzyskać kredyt dla zadłużonych firm?

16 października 2019 Wyłącz przez admin

Na każdego przedsiębiorcę czeka mnóstwo wyzwań, bez względu na to, czy dopiero rozpoczął prowadzenie działalności, czy utrzymuje się na rynku od wielu lat. Kryzys nie jest niczym nienaturalnym w tym procesie, jednak by skończył się z korzyścią dla firmy, niezbędne jest zastosowanie odpowiednich metod i narzędzi. Kredyt dla firm borykających się z zadłużeniami to rozwiązanie, które mądrze wykorzystane może w łatwy sposób pomóc rozwiązań wszystkie problemy.

Długi a zadłużenie – jaka jest różnica?

Termin „zadłużenie” wykorzystywany jest w dwóch przypadkach: pierwszym jest sytuacja, w której firma posiada dużą ilość zobowiązań, drugim są zaległości w spłacie. Obie stoją na drodze do uzyskania zobowiązania. Banki nie chcą udzielać kredytów firmom, które posiadają wiele spłacanych aktualnie pożyczek i kredytów, a tym bardziej tym, którzy nie regulują rat w terminie. Jaki jest na to sposób? Odpowiedzią są firmy pożyczkowe, które stworzyły produkty specjalnie dla firm mających problemy finansowe.

A może konsolidacja?

Zdarza się, że utratę płynności finansowej da się przewidzieć nim jeszcze nastąpi. W takiej sytuacji nie warto czekać do ostatniej chwili, by szukać rozwiązania, natomiast warto zacząć działać od razu. Kredyty konsolidacyjne udzielane są tym klientom, którzy w oczach instytucji finansowej wciąż są solidni, to znaczny nie mają zaległości w spłacie. Nawet duża ilość zobowiązań objęta jest konsolidacją, wskutek czego firma nie płaci kilku wysokich rat każdego miesiąca, a jedną, mniejszą.

Dokumenty niezbędne do uzyskania kredytu dla zadłużonych firm

Choć firmy pożyczkowe robią wszystko, by zmniejszyć ilość formalności do minimum, to w przypadku kredytów dla zadłużonych firm jest to niemożliwe. Wymagane będą dokumenty rejestrowe, wyniki finansowe przedsiębiorstwa, zaświadczenia od US i ZUS o braku zaległości podatkowych oraz umowy spłacanych kredytów z dołączonym harmonogramem spłat.