Kredyt konsolidacyjny dla firm zadłużonych – co warto wiedzieć?

Kredyt konsolidacyjny dla firm zadłużonych – co warto wiedzieć?

31 lipca 2019 Wyłącz przez admin

Prowadzenie firmy w czasie, gdy konsumenci mają łatwy dostęp do wszystkich produktów i usług jest trudne i wymaga nie tylko odpowiedniej strategii, ale przede wszystkim finansów, które pozwolą ją realizować. Niestety realia bywają dość brutalne i wiele firm zapożycza się już nie tylko po to, by rozwijać przedsiębiorstwo, ale by je utrzymać, móc wypłacić wynagrodzenia pracownikom czy zapłacić podatek i składki ZUS. By firma nie pogrążyła się całkowicie w wyniku zbyt dużej ilości zobowiązań, może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego.

Konsolidacja – zamiana kilku rat na jedną mniejszą

To hasło zna niemal każdy, ale dla wielu ciekawostką jest to, że firma udzielająca kredyty konsolidacyjne dla firm zadłużonych spłaca wszystkie zobowiązania wierzycielom, u których firma jest zadłużona, a po zsumowaniu ich powstaje kwota kredytu konsolidacyjnego z jedną ratą, który będzie bardziej dogodny dla finansów przedsiębiorstwa. Zaleca się, by o konsolidację ubiegać się wcześniej, a więc nim dojdzie do zaległości w spłacie. Jednak często trudno jest przewidzieć problemy finansowe – wystarczy opóźnienie klienta w zapłacie faktury na kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy złotych i problem gotowy. W takich sytuacjach banki z pewnością odmówią pomocy, a rozwiązanie stanowią propozycje firm pożyczkowych.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych firm w instytucji pozabankowej

  • Niewątpliwą korzyścią jest to, że firmy pożyczkowe nie wymagają szeregu dokumentów i zaświadczeń, które trzeba dostarczyć do banku (deklaracje podatkowe, wyniki finansowe przedsiębiorstwa, sprawozdanie za ostatni okres obrachunkowy).

  • Konsolidacja bez BIK to kolejna korzyść, na którą firmy z zadłużeniem powinny zwrócić uwagę. Dla wielu firm pożyczkowych liczą się przede wszystkim dochody przedsiębiorstwa, które pozwalają ocenić, czy będzie w stanie spłacać kredyt konsolidacyjny. Narzędziem do oceny solidności firmy jest oświadczenie o dochodach wskazane w art.9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715).1

1http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20111260715/T/D20110715L.pdf